Mycie i czyszczenie nawierzchni syntetycznych oraz sztucznych, place zabaw, boiska, bieżnie.

Profesjonalne mycie i czyszczenie nawierzchni sportowych, syntetycznych, sztucznych. Zakres naszych usług to profesjonalne usługi czyszczenia boisk sportowych z poliuretanu tzw. tartanu z którego często wykonuje się nawierzchnię sportową, place zabaw, bieżnie, boiska.
Dzięki naszemu doświadczeniu, profesjonalnemu parkowi maszyn oraz umiejętności dobrania odpowiedniej chemii czyszczącej zapewniamy nie tylko usunięcie zabrudzeń biologicznych lecz również gwarantujemy długi efekt czystego i bezpiecznego tartanu. Zapraszamy do kontaktu.

 1. Zadzwoń, przez telefon doradzimy i wycenimy usługę mycia.

  Jeśli nie wiesz, masz pytania zadzwoń do nas tel. +48 796 738 550

 2. Nasza oferta na mycie obejmuje:

  Mycie boisk sportowych
  Czyszczenie i mycie placów zabaw
  Czyszczenie boisk poliuretanowych
  Mycie parków

 3. Mycie i czyszczenie boisk sportowych z tartanu i innych nawierzchni

  Mycie i czyszczenie boisk sportowych to jedno z kluczowych działań, mające wpływ na stan jakości nawierzchni, jej trwałość oraz bezpieczeństwo. Dzięki regularnemu profesjonalnemu myciu boisk usuwamy z nich zanieczyszczenia takie jak piasek, kurz, które powodują ścieranie wierzchniej warstwy. Jednocześnie poprawne czyszczenie ciśnieniowe z użyciem odpowiednich środków grzybobójczych, na mchy i porosty usuwają niezwykle śliską w razie pojawienia się deszczu powierzchnię.
  Nasza rekomendacja to czyszczenie boisk, placów zabaw minimum raz do roku.

 4. Kiedy najlepiej czyścić boiska sportowe?

  Czyszczenie boisk sportowych to proces bardzo kompleksowy, powinien być przeprowadzony min. raz w roku przed zimą, co pozwala na pozbycie się sypkich zanieczyszczeń które w okresie zimowym, mrozów mogą doprowadzić do rozsadzenia nawierzchni i jego mechaniczne uszkodzenie. Woda, która nie ma poprawnego ujścia na silnie zanieczyszczonej nawierzchni bardzo często pod wpływem mrozów doprowadza do rozsadzenia nawierzchni.

 5. Proces poprawnego mycia nawierzchni z tartanu.

  Po pierwsze czyszczenie powinno się zacząć zawsze od chemicznego odgrzybiania powierzchni z pomocą środków grzybo, glono bójczych. Następnie czyścimy całą powierzchnię z pomocą myjki ciśnieniowej od dużym przepływie z ciśnieniem od 200 do 350 Bar.

 6. Mycie kortu tenisowego – boisko do tenisa ziemnego z nawierzchni ze sztucznej trawy

  Czyszczenie nawierzchni ze sztucznej trawy polega na:
  – wypłukaniu starego silnie zabrudzonego piasku znajdującego się w trawie
  – nałożeniu nowego czystego świeżego piasku
  – wczesanie w trawę i równego rozprowadzenia piasku
  – oprysk środkiem biobójczym, który pozwoli na utrzymanie długofalowego efektu
  W fazie czyszczenia kortu usuwa się od 4-7 ton piasku. Taki krok jest kluczowy i jest jednym z najtrudniejszych. Wyczesanie z pomocą szczotek lub usunięcie myjką. W kolejnym kroku podobną ilość piasku wprowadzamy na nawierzchnię i dokładnie ją rozprowadzamy.
  Mycie kortu to zabieg nie tylko pielęgnacyjny lecz sposób na utrzymanie bezpieczeństwa dla osób korzystających z obiektu sportowego. Porastanie mchem jest szczególnie intensywne i niebezpieczne latem. Poprzez porastanie mchem piasek kwarcowy traci swoje właściwości.

 7. Jak często należy czyścić kort tenisowy?

  Każdy kort jest inny, każda lokalizacja inaczej wpływa na intensywność porastania mchu dlatego na częstotliwość czyszczenia wpływa przede wszystkim regularna inspekcja jakości nawierzchni kortu.

 8. Mycie i czyszczenie placów zabaw z tartanu i innych nawierzchni sportowych.

  Bezpieczeństwo to kluczowy element jeśli chodzi o place zabaw. Mycie i czyszczenie nawierzchni placów zabaw w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko pojawienia się śliskiej nawierzchni. Dlatego zarządcy placów zabaw mają obowiązek zapewnić bezpieczną nawierzchnię, aby obiekty były bezpieczne i higieniczne.

 9. Jak często należy czyścić nawierzchnie placów zabaw?

  Mamy podjecie regularnego czyszczenia nawierzchni placu zabaw lub podejście regularnego sprawdzania nawierzchni. W sytuacji regularnych czyszczeń należy wykonać czyszczenie 1-2 razy do roku. Najlepiej wykonać je przed zimą i po zimie.
  Jeśli regularnie kontrolujemy stan faktyczny placu to objawem, który możemy zaobserwować aby podjąć decyzję o czyszczeniu tartanu jest pojawienie się zielonego nalotu, pęknięć lub w sytuacji gdy pojawią się opady deszczu i nawierzchnia stanie się bardzo śliska.
  Mokra nawierzchnia pokryta mchem jest NIEBEZPIECZNA! Może doprowadzić do wypadków.

 10. Czyszczenie boisk poliuretanowych, mycie tartanu, bieżnie, boiska stadiony sportowe.

  Czyszczenie bieżące to zadanie dla konserwatorów na obiekcie
  – zamiatanie
  – zbieranie liści
  – usuwanie dmuchawami piasku, ziemi i innych sypkich zabrudzeń
  Czyszczenie profesjonalne ciśnieniowe
  Aby profesjonalnie doczyścić boisko potrzebny jest wydajny, profesjonalny sprzęt ciśnieniowy. Dogłębne czyszczenie nawierzchni ma na celu usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzenia biologiczne zabrudzenia, mchy, porosty i inne elementy, które mogą porosnąć nawierzchnię i ją rozsadzić.
  Tylko ciśnieniowe mycie gorącą wodą po wcześniejszej aplikacji środka na biobójczego daje długofalowy efekt.
  Regularna konserwacja i czyszczenie to klucz do długowieczności boisk poliuretanowych, zapewniając ich niezmiennie wysoką jakość przez cały rok.

 11. Mycie parków, skate parków, obiektów fitness czy innych miejsc ze sztuczną nawierzchnią z tartanu.

  Nasza firma realizuje profesjonalne czyszczenie obiektów sportowych znajdujących się w parkach i na terenach zewnętrznych. Posiadamy maszyny spalinowe dlatego jesteśmy niezależni od źródeł prądu. Wodę możemy pobrać ze stawów, fontann, basenów i innych zbiorników wodnych.

 12. Bezsprzecznie obowiązkiem zarządcy jest utrzymanie każdego obiektu sportowego w czystości i stanie zapewniającym bezpieczeństwo użytkowania.