Hydrofobowa impregnacja kostki brukowej

Architekci i projektanci coraz częściej tworzą piękne konstrukcje, które pozostają z oryginalnego materiału budowlanego, takiego jak beton, cegła czy kamień. Jednak w przypadku tych konstrukcji woda często stanowi zagrożenie, ponieważ wprowadza do porowatych podłoży wiele szkodliwych pierwiastków, takich jak chlorki i brud.
Zastosowanie impregnacji hydrofobowej na tych budynkach i obiektach inżynieryjnych może skutecznie pomóc w ochronie elewacji, kostki brukowej, cegły, kamienia przed szkodami spowodowanymi przez wodę; nawet bez zmiany estetyki oryginalnych konstrukcji.

IMPREGNACJA HYDROFOBOWA to nakładany powierzchniowo, niewidoczny, nie tworzący powłoki system ochronny, który może bardzo skutecznie zwiększyć trwałość kostki betonowej, kamienia, cegły. Ze względu na mały rozmiar warstwy monocząsteczkowej zmiany w estetycznym wyglądzie konstrukcji są niewielkie lub żadne. W porównaniu z systemami powłok tworzącymi błonę, impregnaty hydrofobowe nakładane na powierzchnię wnikają w pory i kapilary powierzchniowe, dzięki czemu są wyłożone wewnętrznie, ale nie wypełnione. Impregnacje hydrofobowe zmieniają napięcie powierzchniowe podłoży mineralnych takich jak beton, tynk i cegła; tworzy to wodoodporną powierzchnię, która zatrzymuje wodę i agresywne sole rozpuszczalne w wodzie, takie jak chlorki i siarczany.

EFEKT HYDROBOBOWY
Napięcie powierzchniowe nieobrobionego podłoża mineralnego wynosi wyższa niż woda w stanie ciekłym. Dlatego odpychanie od podłoża wody jest również wyższa niż odległość między-przyciąganie cząsteczek wody. Dzięki temu wchłanianie wody przez podłoże mineralne jest wolniejsze.