Wskazówki dotyczące ciśnieniowego mycia kostki brukowej wokół domu.


Utrzymanie czystości na podjeździe z bruku, kamienia granitowego nie jest zadaniem, które można zignorować. Może znacznie zwiększyć wartość Twojego domu i zmniejszyć jego atrakcyjność, dlatego powinien znajdować się na liście kontrolnej sezonowej konserwacji domu. Mycie ciśnieniowe podjazdu jest prostym zadaniem, ale wymaga pewnego przygotowania i wiedzy, aby zrobić to dobrze.

Przygotowanie podjazdu wokół domu do mycia ciśnieniowego

Mycie ciśnieniowe to świetna zabawa, ale nie od razu zanurzaj się w wodzie. Przed myciem ciśnieniowym podjazdu przygotuj siebie i swój podjazd.


Przeczytaj instrukcję zanim zaczniesz samodzielnie czyścić podjazd.

Większość myjek ciśnieniowych ma różne dysze do różnych powierzchni. Na przykład, chociaż betonowy podjazd można myć pod ciśnieniem, użycie niewłaściwej końcówki może spowodować uszkodzenie powierzchni. To samo dotyczy cegieł i kostki brukowej. Jeśli użyjesz niewłaściwej końcówki myjki ciśnieniowej, ubezpieczenie Twojego domu może nie pokryć żadnych szkód na podjeździe, które możesz spowodować.


Oczyść podjazd z dużych zanieczyszczeń, gruzu, kamieni i innych dużych elementów.

Można to zrobić za pomocą miotły lub po prostu odsuwając rzeczy na bok. Myjka ciśnieniowa zużywa dużo wody, a nie chcesz jej marnować na czyszczenie kostki z liści. Siła wody może łatwo uszkodzić zabawki dzieci na podjeździe. Mając na uwadze ilość wody zużywanej przez myjkę ciśnieniową, staraj się czyścić w czasie, gdy w domu nie ma dużego zapotrzebowania na wodę.

Chroń się w czasie czyszczenia kostki brukowej

Myjki ciśnieniowe mają dużo mocy. Woda pod dużym ciśnieniem może przeciąć skórę pod pewnymi kątami. Podczas mycia ciśnieniowego podjazdu upewnij się, że masz okulary ochronne, ochronniki słuchu i odpowiednie obuwie robocze. Nie myj podjazdu pod ciśnieniem w klapkach.

Czyścić z użyciem odpowiedniej chemii.

Istnieją różne dedykowane rozwiązania do czyszczenia podjazdu, które rozbijają brud, olej i brud oraz znacznie ułatwiają czyszczenie powierzchni. Dowiedz się więcej o tym, jak usunąć plamy oleju z podjazdu.

Przykryj swoje rośliny

Jeśli w pobliżu podjazdu masz rośliny i używasz detergentu, dobrze jest przykryć je plastikiem, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest sprzątanie podjazdu tylko po to, by zabić ogród.


Jak myć ciśnieniowo podjazd z kostki brukowej

  1. Zacznij od góry i kieruj się w dół

Dzięki temu brudna woda nie będzie spływać po już oczyszczonych obszarach. Przesuwaj dyszę na boki i trzymaj ją w stałej odległości od powierzchni napędu.

  1. Pracuj w małych sekcjach

Nie chcesz od razu rozsmarowywać mydła na podjeździe. Dotarcie do tych obszarów zajmie ci zbyt dużo czasu, a do tego czasu wyschnie. Zamiast tego skup się na mniejszych, pojedynczych sekcjach na raz. Użyj ich jako linii granicznych, jeśli podjazd ma naturalne podziały.

  1. Pracuj w świetle słonecznym

Praca na słońcu może sprawić, że praca będzie bardziej spocona. Ale lepiej będziesz widzieć, gdzie znajdują się brudne miejsca, gdy jest słonecznie, niż czekając i próbując umyć podjazd w cieniu lub po zachodzie słońca.

  1. Nałóż uszczelniacz

Po wyschnięciu podjazdu nałóż impregnat do kostki brukowej, aby go zabezpieczyć. Nakładać środków impregnujących za pomocą pędzla obrotowego, wypełniając pęknięcia, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Uszczelniacz będzie również odpychał brud i plamy, utrzymując podjazd w czystości przez wiele miesięcy.