WODOSZCZELNA PODŁOGA Z PANELI WINYLOWYCH: co powinieneś wiedzieć


Kiedy klient wejdzie do Twojego sklepu, będzie liczył na Twoją poradę jako specjalisty od podłóg. Im więcej wiesz o każdym produkcie, tym większe zaufanie i niezawodność będzie miał dla Ciebie Twój klient. W tym artykule znajdziesz proste zalety i wady wodoodpornych podłóg winylowych.

Czy twierdzenia są prawdziwe? Czy podłoga winylowa jest wodoodporna? Tak, i z tego powodu podłogi winylowe są niezwykle popularne! Podłogi z desek winylowych to idealne rozwiązanie podłogowe dla zapracowanych gospodarstw domowych, piwnic, łazienek, a nawet kuchni.

Ale to, że podłoga winylowa jest wodoodporna, nie oznacza, że przetrwa powódź. Kiedy winyl jest określony jako wodoodporny, oznacza to po prostu, że woda powierzchniowa nie będzie miała wpływu na podłogę ani nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla domów i firm, w których mogą wystąpić rozlane ciecze lub wypadki ze zwierzętami. Jest to również świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których często pojawia się woda, takich jak łazienki czy przedpokoje.

Podłogi winylowe są dostępne w formacie desek lub płytek, które można łączyć ze sobą, sklejać lub układać luźno. To idealna podłoga dla osób, które lubią samodzielnie przeprowadzać remonty w domu. Obecne wzory i style są niezwykle przekonujące; trudno odróżnić winyl od twardego drewna, ceramiki, a nawet kamienia.

Co się stanie, jeśli rzeczywiście wystąpią problemy z wodą? Nadal powinieneś sprzątać rozlane ciecze i wypadki. Jednakże w przypadku ekstremalnego zdarzenia zalania, takiego jak zalana piwnica, konieczne będzie zabezpieczenie szkód. W przypadku podłoża drewnianego może zaistnieć konieczność jego wymiany lub naprawy po wyschnięciu. Listwy przypodłogowe i płyty gipsowo-kartonowe również mogą wymagać wymiany.

W przypadku, gdy pod deskami znajduje się woda, należy zdemontować deski i całkowicie wysuszyć podłoże i deski. Pozostaw winyl do wyschnięcia i przetestuj podłoże przed ponownym montażem.

Jeśli zauważysz wyciek lub niewielką ilość wody, możesz po prostu wysuszyć podłogę odkurzaczem lub ręcznikiem. Jeśli do winylu przymocowano podkład, większość z nich może całkowicie wyschnąć i zostać ponownie zainstalowana. Jeśli masz podkład o zamkniętych komórkach, można go ponownie zainstalować po całkowitym wyschnięciu. Jeśli masz podkład z korka, istnieje ryzyko rozwoju pleśni i pleśni, dlatego nie zaleca się ich ponownego montażu.

Wraz z wprowadzeniem podłóg winylowych ponownie stały się one bardziej popularne z różnych powodów, w tym łatwości montażu, stabilności w miejscach, w których występują wahania temperatury lub wilgotności, takich jak kabiny, oraz odporności na wgniecenia spowodowane upadkami lub ciężkimi meblami. Jeśli jesteś właścicielem domu, zarządcą nieruchomości lub właścicielem firmy, podłoga winylowa sztywna lub SPC może być świetną opcją dla Twojego następnego projektu i tak, jest również wodoodporna.

WADY podłóg winylowych

Jak każdy produkt, podłoga z desek winylowych ma swoje wady. Jeśli zdecydujesz się przykleić deskę lub płytki winylowe, proces usuwania jest bardzo trudny. Jeśli instalujesz winyl jako rozwiązanie tymczasowe, zaleca się unikanie kleju, aby usunięcie było jak najłatwiejsze. Jeśli jednak dysponujesz dużą, otwartą przestrzenią, najlepszym rozwiązaniem dla Twojego projektu będzie klejony winyl. W niektórych okolicznościach można zainstalować podłogę winylową zatrzaskową na istniejącej instalacji klejonej. Klejone podłogi winylowe mogą być trudniejsze w naprawie niż inne opcje podłóg, takie jak podłoga drewniana lub klejona podłoga winylowa.

Podłogi z desek winylowych są bardzo trwałe; jest jednak materiałem bardziej miękkim niż większość laminatów, twardego drewna i płytek. Podłogę winylową można uszkodzić ostrymi przedmiotami, takimi jak upuszczenie noża kuchennego lub przesuwanie krzesła z metalową nogą po winylu. Oprócz przebić, winyle bez rdzenia RIGID lub SPC mogą wykazywać oznaki wgnieceń spowodowanych osadzającymi się na nich ciężkimi przedmiotami.