Proste kroki do umycia podjazdu z kostki brukowej z użyciem myjki ciśnieniowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak myć ciśnieniowo kostkę wokół domu, wykonaj 7 prostych kroków:

  1. Oczyść powierzchnię

Pierwszym krokiem jest przygotowanie podjazdu i okolic do mycia ciśnieniowego. Usuń zanieczyszczenia i inne przedmioty oraz usuń nadmiar brudu z powierzchni.

  1. Chroń drzwi i okna

Drzwi, okna i inne wrażliwe obszary mogą ulec uszkodzeniu podczas mycia podjazdu pod ciśnieniem. Pod wpływem ciśnienia wody małe kamienie, gruz i inne zanieczyszczenia mogą zostać wyrzucone w powietrze i rozesłane do różnych obszarów Twojej posesji.

Unikaj tego, zakrywając okna, drzwi i inne wrażliwe obszary plastikowymi prześcieradłami lub workami na śmieci. Wielu początkujących zapomina o tym ważnym środku ostrożności, ale jest to najlepszy sposób na zminimalizowanie ryzyka lub uszkodzeń podczas mycia podjazdu pod ciśnieniem. Użyj taśmy malarskiej, aby zabezpieczyć arkusze i zapobiec przedostawaniu się wody do domu.

  1. Przygotuj myjkę ciśnieniową

Nie ma jednego standardu dotyczącego myjek ciśnieniowych, dlatego koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi swojej maszyny. Ważne jest, aby znać ustawienia mocy i inne funkcje myjki ciśnieniowej. W przypadku nieprawidłowego montażu lub użycia myjka ciśnieniowa może uszkodzić powierzchnię podjazdu. Po podłączeniu myjki do wody odpowietrz myjkę przepuszczając przez nią wodę pod ciśnieniem z sieci.

  1. Noś sprzęt ochronny

Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany i posiadasz odpowiedni sprzęt ochronny do mycia podjazdu pod ciśnieniem.

  1. Nałóż środek czyszczący

Nałóż wybrany środek czyszczący na podjazd. Pomoże to usunąć brud, brud i plamy z powierzchni. Jeśli myjka ciśnieniowa nie jest wyposażona w nasadkę szczotkową, do wyszorowania powierzchni użyj miotły.

  1. Umyj podjazd pod ciśnieniem

Rozpocznij mycie ciśnieniowe podjazdu, gdy wszystko zostało przygotowane. Przytrzymaj lancę myjki z odpowiednią dyszą poruszaj się na boki po powierzchni kostki brukowej. Staraj się nakładać na siebie każdy ruch o około pół stopy. Pamiętaj, że odpowiednie techniki będą się różnić w zależności od myjki ciśnieniowej. W przypadku uporczywych plam konieczne może być przytrzymanie myjki ciśnieniowej bliżej powierzchni.

  1. Spłucz powierzchnię

Opłucz podjazd, aby zmyć resztki mydła lub detergentu, a także pozostały brud i brud. Następnie pozostaw powierzchnię do wyschnięcia. Możesz zastosować uszczelniacz, aby zabezpieczyć podjazd przed przyszłymi plamami.