Jak czyścić płytki lub maty z pianki EVA i maty gimnastyczne pokryte winylem z ryflami?

Piankowe maty dla dzieci i maty gimnastyczne często znajdują swoje zastosowanie na salach zabaw dzięki gwarancji bezpiecznego upadku.
Jednak z czasem maty ulegają silnemu zabrudzeniu. Dzieci wylały na niego sok, maty podłogowe z gumy piankowej są pokryte potem i trzeba to wyczyścić.

Czyszczenie mat lub płytek piankowych do ćwiczeń lub mat gimnastycznych jest proste przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego, takich jak miotła, odkurzacz i ogólne środki czyszczące. Jednak jeśli chodzi o duże powierzchnie to nie jest to już takie proste.

Poniżej kilka szybkich odpowiedzi na temat czyszczenia różnych rodzajów podłóg piankowych w zależności od rodzaju pianki i projektu systemu – niezależnie od tego, czy są to płytki, czy maty pokryte winylem.


Jak czyścić maty piankowe lub płytki
Zamiataj lub delikatnie odkurzaj maty piankowe
Jeśli masz łączące się maty piankowe lub maty do układania puzzli, w większości przypadków miotła lub odkurzacz bez wirujących szczotek jest doskonałym rozwiązaniem, aby pozbyć się wszelkich suchych zanieczyszczeń.


Przetrzyj dywaniki podłogowe na wilgotno
W przypadku mokrych rozlanych płynów lub potu wystarczy podstawowy środek do czyszczenia podłóg o delikatnie zasadowym PH. Do czyszczenia mat do ćwiczeń lub mat podłogowych z pianki EVA należy nałożyć środek czyszczący za pomocą zwilżonego mopa, opryskiwacza i wykonać lekkie lub umiarkowane szorowanie. Najlepiej nie wylewać roztworu na maty ani nie namoczyć ich podczas montażu, ponieważ płyny mogą przedostać się pomiędzy łączącymi się szwami i przedostać się pod podłogę, gdzie mogą zostać uwięzione.


Szoruj maty nieścierną szmatką lub szorowarką
W przypadku uporczywych zabrudzeń lub plam – takich jak płyny, które nie zostały od razu złapane i zaschły na matach – użyj tego samego roztworu czyszczącego i nieściernej szmatki lub szorowarki, aby usunąć bałagan. Jeśli brud, plamy itp. są wystarczająco duże, możesz nawet wyciągnąć zazębiające się maty podłogowe typu puzzle i wyszorować je w zlewie lub wynieść na zewnątrz, aby je spłukać wodą. Na szczęście pianki o zamkniętych komórkach jest niechłonna, więc nie musisz się martwić o uszkodzenia spowodowane przez wodę. Tylko pamiętaj o całkowitym wyschnięciu przed ponownym montażem.

Bez względu na to, jaki rodzaj piankowych dywaników podłogowych chcesz wyczyścić, nie będziesz musiał kupować żadnych specjalistycznych środków czyszczących. Pamiętaj tylko, aby przetestować odkurzacz lub odkurzacz w niepozornym miejscu przed zaatakowaniem całej maty, aby upewnić się, że nie uszkodzi mat. Regularne czyszczenie pomoże zachować dobry wygląd i działanie mat przez lata.

Teraz znasz prostą odpowiedź na pytanie: „Jak czyścić maty piankowe lub płytki?”

Szukasz specjalistów od czyszczenia mat piankowych? Chcesz zobaczyć jak robimy to my? Zapraszamy do kontaktu.