Kostka brukowa z biegiem czasu staje się brudny i zużyty. Wielu właścicieli domów decyduje się na mycie ciśnieniowe, aby przedłużyć żywotność swoich podjazdów. To niedrogie rozwiązanie, które może pomóc w odnowieniu podjazdu i zwiększeniu atrakcyjności domu. Jeśli po raz pierwszy zastanawiasz się nad tą metodą czyszczenia, oto przewodnik dla początkujących dotyczący mycia podjazdu pod ciśnieniem.

Czego potrzebujesz do mycia podjazdu pod ciśnieniem?

Zanim omówimy, jak myć ciśnieniowo betonowy podjazd z kostki brukowej lub jak myć ciśnieniowo podjazd wykonany z kostki granitowej, musisz zebrać wszystkie materiały potrzebne do tej metody czyszczenia. Posiadanie odpowiedniego sprzętu i produktów ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz prawidłowo umyć podjazd pod ciśnieniem.

Oto, czego potrzebujesz:

  1. Myjka ciśnieniowa

Potrzebujesz wysokiej jakości myjki ciśnieniowej, która może dostarczyć około 150, 200 Barów z przepływem min. 550l/h. Im wyższe ciśnienie, tym szybciej i skuteczniej możesz wyczyścić podjazd.

  1. Środki czyszczące

Do oczyszczenia podjazdu może wystarczyć woda pod ciśnieniem, ale środki czyszczące, takie jak odpowiedni detergent, pomogą usunąć cały brud, brud i tłuszcz. Świetnie nadają się również do usuwania uporczywych plam. Wybierz środek czyszczący przeznaczony specjalnie dla Twojej myjki ciśnieniowej do podjazdów.

  1. Wąż myjki ciśnieniowej

Do zasilania w wodę myjki wystarczy zwykły wąż ogrodowy. Dla mniejszych myjek 1/2 cala dal dużych myjek o zapotrzebowaniu na wodę większych niż 800l/h wymaga węża ogrodowego o grubości min 3/4 cala.

  1. Miotła lub szczotka druciana

Będziesz także potrzebować miotły lub szczotki na długim trzonku, aby usunąć brud z podjazdu. Upewnij się, że używasz takiego, który ma sztywne włosie, aby zapobiec odpryskom i skutecznie oczyścić powierzchnię.

  1. Sprzęt ochronny

Mycie podjazdów pod ciśnieniem może być niebezpieczne. Woda pod wysokim ciśnieniem może uszkodzić oczy, dłonie i stopy. Pamiętaj o noszeniu koszuli z długim rękawem, długich spodni i butów na gumowej podeszwie, a także okularów ochronnych, rękawic i ochronników słuchu.

  1. Plastikowe prześcieradła lub worki na śmieci

Plastikowe prześcieradła lub worki na śmieci służą do ochrony innych obszarów domu podczas ciśnieniowego mycia podjazdu.