W sieci każdy może udawać, reklamować się jako profesjonalne usługi mycia kostki, płotów, elewacji ale na filmiku już po kilku krokach jakie są prezentowane widać czy mamy do czyszczenia z kimś kto zajmuje się tym zawodowo z kimś kto robi to po raz pierwszy i raczej z powodu chęci szybkiego łatwego zarobku.

Oto kilka filmików/firm które opiszemy i powiemy dlaczego tak się nie powinno robić…

Filmik numer 1.

Amator czyści kostkę dlaczego to zmarnowany czas?
  1. Jeśli jakaś firma zaczyna od chemii to znaczy że nie dba o trawę i rośliny, które są obok, po drugie Tenzi BRUDEX jest do zabrudzeń tłustych a nie do glonów i sadzy a to właśnie sadza która najczęściej silnie na czarno zabrudza kostkę. Tenzi produkuje takie środki tylko trzeba wiedzieć których użyć.
  2. Talerz w przypadku tej małej myjki redukuje ciśnienie więc nie ma prawa bycia.
  3. Myjka amatorka może pracować max 30 minut potem powinna „odpocząć” a zatem nie nadaje się do mycia kostki 50 a nawet 100 m 2 ciągiem czyli kupujemy myjkę za 1000 zł, czyścimy kostkę i po 2 latach kupujemy nową myjkę…. chyba się nie opłaca.
  4. DO płukanki min. 200 BAR i 800 l/h.

Filmik 2 polecam

Jeśli ktoś chce doczyścić kostkę bez porządnej myjki to zapraszamy do obejrzenia sposobu, który jest bardzo skuteczny ale wymaga dużo pracy. Tutaj mamy szorowanie czyli ścieranie kostki.

Tutaj mamy majsterkowicza w akcji… Chyba nie trzeba komentować że szlifierka to do czegoś innego służy. Tutaj chyba tytuł powinien być „Jak nie czyścić kostki brukowej”.

Filmik 4

Doczyszczona kostka to taka w której nie pozostają trawy a tutaj co? Resztka traw wychodzi ze świeżo mytej kostki. No i kostkę trzeba zasypać aby kosteczki się nie ruszały, bez zasypki to po roku faktycznie trzeba czyścić. Ale lepiej zasypać i czyścić raz na 2-3 lata.